Odpoledne dostanou stejně jako v pondělí vakcínu praktičtí lékaři. „Od středy už budeme očkovat jen důchodce. Zhruba 120 až 130 denně,“ uvedla Plachá. Rozjeli také druhou vlnu očkování zdravotníků.

Pokračovalo i očkování Jihomoravanů starších osmdesáti let ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. V úterý tam dají vakcínu 107 už registrovaným a přihlášeným penzistům. „Na středu je jich už přihlášených padesát a uvolňujeme dalších padesát míst. Stejně tak ve čtvrtek a v pátek," informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Důchodce Jan Hrdý z Brna byl mezi prvními, které zaočkovali proti koronaviru ve svatoanenské nemocnici.
U svaté Anny začali očkovat důchodce. Za pondělí zvládnou 107 lidí

Počet očkovaných ve svatoanenské nemocnici:

úterý: 107
20. - 22. 1.: 100 denně
25. - 29. 1. 150 denně
1. - 5. 2. 150 denně

Po pondělních několika několika návštěvách důchodců, kteří nebyli zaregistrováni a přesto chtěli naočkovat, jsme se rozhodli pokusit se vyřešit podobné situace vlastními silami. „Od středy tak budeme penzistům 80+, kterým se nepovedlo zaregistrovat a přijdou do nemocnice, pomáhat s registrací a přihlašováním. Vyčlenili jsme k těmto účelům pracovnici našeho Informačního centra," přiblížila Lipovská.

Centrum prozatím fungovalo a funguje jako centrum telefonické, kdy pracovníci nemocnice odpovídají na dotazy volajících. „V posledních dnech odpovídají až na sto dotazů denně, převažují otázky ohledně očkování a méně již testování nebo objednávání k lékaři," doplnila Lipovská.

Pavel Málek, starosta Jevišovic.
Vzal vakcíny pro důchodce, teď starosta Jevišovic čelí nařčení z očkování rodiny

Od úterního rána očkují zdravotníci z břeclavské nemocnice zaměstnance a klienty břeclavského domova důchodců. Zdravotníci očkují za logistické podpory břeclavských strážníků přímo v prostorách domova.

Do konce týdne bude proočkováno zhruba devadesát procent klientů a sedmdesát procent personálu. „Je potřeba doplnit, že někteří zaměstnanci nemohou být očkováni z důvodu pracovní neschopnosti nebo z dalších důvodů, které jim brání v podání vakcíny. Například po dobrání léků nebo kvůli alergiím a podobně. Věřím, že vysoká proočkovanost bude mít za důsledek celkovou stabilizaci v domově, co se týká rizika spojeného s onemocněním koronavirem,“ sdělil ředitel domova David Malinkovič.