Do stavby se dělníci pustili letos v únoru. „Ukončení stavby předpokládáme v únoru příštího roku,“ sdělila za investora, firmu RR Stav, Jana Říhová. Náklady na vybudování sportovního centra se pohybují v řádu milionů korun.

V suterénu haly bude umístěna posilovna a střelnice. V přízemí pak vznikne wellness a ledová plocha. „Poslouží pro tréninky a zápasy hokejové mládeže a hobby hokejistů, pro tréninky krasobruslařů, pro školy a školky, veřejné bruslení," vyjmenovala Říhová.

František Řezáč, předseda představenstva Gumotexu. Společnost z Břeclavi je největší výrobce gumotextilních nafukovacích lodí na světě.
Divoký rok Gumotexu z Břeclavi: ztráty zalepila poptávka po nafukovacích lodích

Ve druhém patře najdou sportovci cvičebnu pro suchou přípravu. Lidé v něm zamíří také do restaurace. Vzniknou i ubytovací prostory s šesticí pokojů.

Prostor okolo haly stavbaři přizpůsobí pro potřeby sportovců na suchou přípravu. „Současně ho sadovými úpravami upraví tak, aby odpovídal dnešním nejvyšším nárokům na estetiku, udržení vody v území a umožňoval relaxaci návštěvníků centra," doplnila Říhová.