Velká část návštěvníků bere Den Země poněkud svérázně. Na oslavu životního prostředí se vypravili autem. „Je to dost divné. Lidé si tu nakupují farmářské výrobky a obcházejí stánky s radami, jak chránit životní prostředí. Ale nezačnou ani tím, že by přišli pěšky nebo přijeli autobusem," kroutí hlavou Pavel Kovář. Přijel na kole a zatím si prohlíží stánky rozložené ještě před branami hradu.

Ukazuje se tu ekologicky šetrné popelářské auto, ale třeba i právě indiánské stany. Před nimi sedí děti u ohniště a opékají si nad ním kusy těsta omotaného kolem prutu.

O kus dál si mohou vyzkoušet chůzi na chůdách. „Musíš zvedat zároveň nohu i chůdu," radí svému synovi jeden z otců. Pro jistotu jej ale zároveň drží.

Centrum dění je ovšem v příhrádku. Prostranství vévodí pódium, kde vystupují hudební skupiny, a podél zdí stojí další stánky. Část z nich je součástí zábavné trasy pro děti. A plní na nich různé úkoly.

U jednoho z nich sedí několik dětí a barví tam provrtaná dřevěná kolečka. Pak je navlékají na dva provázky. Díky nim lze dřívko roztočit a vytváří obrazce podle toho, jak si jej které dítě namalovalo. „Tady vyrábíme čamrdu. Je to prastará hračka," vysvětluje Jana Kůrová, která dětem radí, jak hračku vyrobit.

Stánek o kus dál láká spíše na jídlo. „Stloukáme tu máslo. A nabízíme k ochutnání. Je to takový návrat k tradici," říká Martina Brtnická.

Ta je koordinátorkou projektu Zdravý kraj. Na stánku mimo jiné nabízí i turistické či cyklistické mapy a průvodce. „Zájem je obrovský hlavně o chleba s máslem," usmívá se a nabízí poslední kousek. Domácí máslo je opravdu lahodné.

Jídlo je ve středu zájmu také dalšího soutěžního stánku. Ale pomazánky, které zde nabízí Hana Mikulicová k ochutnání, jsou dost neobvyklé. „Jsou vyrobené z toho, čemu říkáme jedlé plevele. Tedy rostliny, které rostou planě i jako plevel často v okolí Brna a ve velkém množství," sděluje Mikulicová.

Soutěžní úkol je vlastně poznávačka. Z osmi rostlin musí děti i za pomoci rodičů vybrat jednu, kterou jíst nelze. „Kopřiva je jedlá a tohle pěstujeme i na balkóně. Jedlé nebude asi tohleto," rozjímá mladý otec a ukazuje na jedovatou konvalinku.

A nemýlí se. „Konvalinky jsou však hodně podobné jedlému medvědímu česneku. Ale na rozdíl od něj má lesklé listy. Medvědí česnek je hodně populární a využívají jej stále více i restaurace," poučuje Mikulicová.

Kdo má tuto sobotu smůlu, jsou lidé, kteří v příjemném počasí mají chuť na pivo. Na dvou místech jej sice čepují, ale tvoří se před nimi dlouhé fronty. „Tohle jsem vzdal. Nechce se mi čtvrt hodiny čekat," krčí rameny Radek Staněk.

O něco menší fronta je před stánkem Českého svazu včelařů. „Také jsme se zapojili. Děti tu vyrábějí kuličky ze včelího vosku. Zároveň se dozvědí, jak vosk vzniká. A mohou se podívat i na živé včely," ukazuje Olga Horová ze svazu.

Den Země na Veveří tak baví děti i dospělé. „Nejsem nějaký ekoblázen. Podporuji třeba atomovou energii. Ale tahle akce je podle mne dobře udělaná a má smysl," hodnotí Petra Černá.