V úseku od hlavního nádraží až po Moravské náměstí pojede linka 1 odklonem přes náměstí Svobody. Tramvaj číslo 2 bude rozdělena na dvě části. Ve směru od Modřic tak obslouží zastávku v Masarykově ulici a dále pojede jako linka 9 do Čertovy rokle, směrem ze Staré osady zastaví na zastávkách pod hotelem Grand a jízdu zakončí v Juliánově.

Fashion days v Galerii Vaňkovka.
Fashion days v brněnské Vaňkovce: divákům se představili i virtuální modelové

Mezi zastávkami Česká a Malinovského náměstí pojede tramvaj číslo 4 obousměrným odklonem. „Zastávku Malinovského náměstí obkrouží dvakrát. Zastaví v Rooseveltově i Benešově ulici,“ uvedli zástupci brněnského dopravního podniku na sociálních sítích. Linka 7 bude v provozu pouze v úseku od Čertovy rokle po Malinovského náměstí.

Po celý následující týden změní dopravní podnik rovněž odjezdy nočních autobusových linek. Spoje, které na hlavním nádraží zastavují na první a druhé koleji umožní při příjezdu výstup cestujících mimo nástupiště, po ukončení spojení následně najedou ke třetímu a čtvrtému nástupišti pro nástup.

Od soboty do neděle omezí dopravní podnik také tramvajový provoz v brněnské Líšni. Linka 8 pojede vždy část dne v úseku od zastávky Novolíšeňská až do Mifkovy po jedné koleji.

Celý následující týden čekají Brňany komplikace v dopravě. Na hlavním nádraží dělníci vymění první a druhou kolej a opraví vozovku.Celý následující týden čekají Brňany komplikace v dopravě. Na hlavním nádraží dělníci vymění první a druhou kolej a opraví vozovku.Zdroj: DPMB