„Z brněnského letiště se bude od 15. června do 23. září příštího roku létat třikrát týdně do Tivatu. Sezónní spojení s černohorským letoviskem zajistí letecká společnost letadlem Embraer 195. Obě města propojí vždy v úterý, čtvrtek a v sobotu. Zpáteční letenky začínají na ceně 223 euro, tedy 5 430 korun,“ informoval server.

Společnost Air Montenegro létala do Česka už letos, v létě spojilo černohorskou turistickou destinaci s Prahou. Pro příští rok počítá dopravce s obnovením letů do našeho hlavního města 18. května.

Státní silničáři nyní zveřejnili, jak stavba v listopadu pokročila.
VIDEO: Zimní práce na VMO u Tomkova náměstí v Brně. Dívejte, jak roste estakáda

Podle oznámení letecké společnosti bude létat také z Podgorice do Bratislavy a to od půlky června do druhé poloviny září. V plánu má až dva lety týdně. Prodej letenek na všechny zmíněné linky již společnost zahájila na svém webu.

Pro brněnské letiště jde v krátkém čase o další oznámenou linku, od konce března se mu totiž vrátí spojení s Bergamem. Provozované bude dvakrát týdně nízkonákladovou leteckou společností Ryanair. Stejný dopravce létá z Brna také na londýnské letiště Stansted, od dubna plánuje podle svého rezervačního systému zvýšit počet letů na sedm týdně, aktuálně jich je pět.

Děti hrající stolní tenis. Ilustrační foto.
Zákaz mobilů na škole v Brně: čekali potíže, děti se baví fotbalem a pingpongem

Letiště Brno-Tuřany jinak čerpá především z letních charterů, pro příští sezónu má již oznámeno několik novinek.