Ryanair obnovuje tuto pravidelnou linku po několika letech. Letadla přestala létat do Bergama a zpět v době koronavirové krize. Dopravce avizoval návrat linky v roce 2021, ale po několika odkladech nakonec od záměru ustoupil. O nynějším návratu linky jako první informoval server Zdopravy.cz.

Na brněnském letišti v tuto chvíli funguje pouze jedna pravidelná linka, a to do Londýna a zpět. Nyní tam létají letadla pětkrát týdně, a to v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a sobotu. Od konce března pak každý den.

Letiště Brno-Tuřany
Brněnské letiště odbavilo v létě na dovolenou rekordní počet pasažérů

Další pravidelná linka zatím podle zástupců brněnské letiště na obzoru není. „Společně se zástupci města a kraje jednáme a děláme maximum, abychom do Brna opět přivedli pravidelné lety do dalších zemí. S ohledem na stádium těchto jednání ale v tuto chvíli nemůžeme být bohužel konkrétnější," sdělila mluvčí brněnského letiště Lucie Mareš Heřmanská.

Představitelé brněnského letiště v minulosti informovali, že jejich prioritou při vyjednáváních o pravidelných linkách jsou města v severním Porýní-Vestfálsku, centrální Francii a na Britských ostrovech. Před pár lety létala z Brna letadla pravidelně do Mnichova a Berlína.