Cyklista vyrazí v neděli po poledni z náměstí Svobody. V průměru chce urazit sto padesát kilometrů za den. Nejdříve pošlape do Turecka, Íránu a Ománu. „Z Ománu poletím do Vietnamu, protože cesta okolo Pákistánu není bezpečná. Potom pojedu dál do Laosu, Thajska a Malajsie až do Singapuru. Odsud poletím zpátky domů. Návrat mi předběžně vychází na konec záři. Doufám, že vše půjde podle plánu a stihnu cyklistické závody v Mikulově,“ zažertoval Kamermeier.

Vybrané peníze poputují zejména na rehabilitace pro děti, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. „Naším cílem je motivovat lidi k pohybu tak, že za každý splněný kilometr můžou poslat jakoukoliv částku na náš transparentní účet. Za půl roku se z toho může stát hezká suma peněz,“ komentoval cyklista.

Cílem akce je podpořit sbírku s názvem Jedna se počítá vystupující pod neziskovou organizací Dnes pomáhám. Kramemeiera přijde v neděli podpořit také paralympijský cyklista a držitel šesti paralympijských zlatých medailí a šesti titulů mistra světa Jiří Ježek. „Na náměstí plánujeme asi hodinový doprovodný program. Budeme rádi, když se akce zúčastní co nejvíce lidí,“ dodal Kamermeier.