Lidé se obávají horší kvality života. „Je to nejkrásnější část území. Oblast byla navržená jako odpočinkové místo pro rodinné domy,“ uvedl Viliam Vaňo, který spolu se sousedy podal proti stavbě stížnost.

Podle investora nechtějí tamním lidem nijak ublížit. „Vybudujeme bydlení pro pár rodin, které zapadnou a nebudou vyčnívat. Nechceme postavit něco, co bude lidem vadit,“ bránil se jednatel společnosti, které pozemek patří, Ivo Šťastný.

Investor plánuje postavit dům s dvaadvaceti byty. „Navrhli jsme dům, který nepřevyšuje okolní zástavbu. Do prostředí se hodí. Budou tam malometrážní dvoupokojové byty nebo svobodárny. Součástí stavby budou i podzemní garáže,“ vysvětlil projektant Mikuláš Starycha.

Lidé se bojí, že noví nájemníci budou i tak parkovat na ulici. Podle nich tam je málo místa už teď. Bojí se i situace při stavbě.

Ta se nelíbí ani radním městské části Brno-sever. Podle místostarosty Rostislava Hakla by bylo řešením postavit rodinné domy. „Dva nebo tři rodinné domky by nikomu nevadily. Když postavíte dvaadvacet bytů, bude na ulici stát padesát aut. Po malé silnici navíc budou minimálně rok vozit materiál potřebný pro stavbu,“ uvedl Hakl.

Podle investora by se kvůli vysoké ceně pozemku stavba rodinných domů nevyplatila. Námitky občanů i městské části posoudí pracovníci stavebního úřadu, který o stavbě rozhoduje.