„Kvalitní vzdělávání v této oblasti je zásadní. Jde o unikátní obor úzce propojený s praxí,“ uvedl garant programu Tomáš Pitner. Do prvního ročníku už v říjnu nastoupí třicet studentů. Hlásit se mohou do konce srpna v dodatečném přijímacím řízení.

Otevřením nového studijního programu reaguje univerzita na nedostatek odborníků z oboru na pracovním trhu. „V Evropě je poptávka po stovkách tisíc lidí, kteří jsou schopní zastávat pracovní místa v této oblasti. Celosvětově se mluví až o téměř dvou milionech volných pracovních míst," upřesnil Pitner.

Kryt Denis pod brněnským Petrovem.
Kryt Denis ochránil před atomovým útokem. Má být dalším lákadlem do podzemí Brna

Kvalitní vzdělávání v oblasti kyberbezpečnosti je podle něj zásadní. „Budujeme vzdělávání v tomto oboru jako unikátní multidisciplinární program bezprostředně propojený s praxí,“ dodal Pitner. Absolventi tříletého bakalářského programu mohou bezprostředně nastoupit do praxe, kde najdou široké uplatnění na různých pozicích.

V prvním roce přijme Masarykova univerzita do programu třicet uchazečů, později hodlá počty navýšit. Kyberbezpečnost budou pedagogové fakulty informatiky vyučovat už v akademickém roce 2020/2021, který začíná v říjnu. Zájemci o studium se stále mohou hlásit, čas mají díky dodatečnému přijímacímu řízení až do konce měsíce srpna.

IVA KOVAČIČOVÁ