Ve Zvěřinově ulici pokračují úpravy říčního nábřeží. Radnice městské části už vybrala dodavatele nového vybavení. „Požadavkem bylo, aby mobiliář co nejlépe zapadl do okolního prostředí. Proto bude šestice nových parkových laviček vyrobená ze dřeva a kamene,“ řekla černovická místostarostka Šárka Korkešová.

Nová místa na sezení doplní tři odpadkové koše a šachové stolky. „Nábřeží Svitavy si zaslouží pozornost. Jeho úprava je prioritou radnice. Brňané se zabydlují u řek, rádi se kolem nich procházejí, a proto usilujeme o zkrášlené a přitažlivější nábřeží s udržovanou zelení, kde se lidé mohou pobavit třeba u společenské hry,“ doplnila Korkešová.

Za venkovní zařízení zaplatí radnice městské části dvě stě tisíc korun. Podle místostarostky Korkešové by se k vybavování lokality mohli případně připojit také sponzoři. „Plánuji oslovit černovické firmy,“ dodala.
S úpravami a zvelebováním zanedbaného nábřeží začala městská část již na podzim minulého roku. Dělníci tenkrát ve Zvěřinově ulici opravili a zpevnili chodník.

DOMINIKA VRBECKÁ