Policisté ve spolupráci s brněnskými strážníky postupně evakuovali obyvatele z přilehlých domů. Nakonec se jednalo zhruba o dvanáct set lidí.

Starší žena s hůlkou se divila, proč policisté nevyklidí celé Nové sady. „Auta jezdí blízko, lidé tu chodi. Kdyby to vybouchlo, je po nás," řekla žena redakci před půl šestou přímo na místě.

Policejním pyrotechnikům se před šestou hodinou podvečerní podařilo bombu vykopat a deaktivovat. „Evakuace končí. Vše se vrací do normálu. Pyrotechnici demontovali iniciátor, a tak už je bomba bezpečná pro převoz," potvrdil Chaloupka.

Zásah skončil zhruba deset minut před šestou. „Bomba byla odvezená, obyvatelé už jsou zpátky ve svých domovech," řekla ve čtvrt na sedm mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Nové Sady byly nejprve uzavřeny pro pěší a policisté řidičům doporučovali úplně se této oblasti vyhnout. Později uzavřeli místo nálezu bomby a okolí úplně pro veškerou dopravu.

Vozy brněnské městské hromadné dopravy policisté začalil odklánět už po čtvrté hodině odpoledne. Od za pět minut půl šesté do tři čtvrtě na šest místem vůbec nejezdily tramvaje. „Nyní už jezdí zase po svých trasách. Autobusy linky 40 a 61 však stále jezdí odklonem přes Uhelnou ulici," řekla před šestou hodinou mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

České dráhy na svém twitteru v půl šesté uvedly, že z důvodu nalezení staré letecké bomby v blízkosti železniční stanice Brno hlavní nádraží přišel pokyn od policistů k přerušení provozu mezi hlavním nádražím a Horními Heršpicemi. Do doby likvidace letecké bomby byla zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku mezi hlavním a dolním brněnským nádražím. Kolem šesté už dopravce informoval o obnovení provozu v tomto úseku.