Příchozí se nejdříve shromáždili před Mahenovým divadlem, poté se přesunuli do křižovatky, kterou na zhruba deset minut zatarasili. Protest organizátoři předem neohlásili. „Situace byla obtížná, nakonec jsme ale umožnili, aby křižovatku krátce uzavřeli. Jsem vděčný policii za řízení dopravy a organizátorům akce, že dodrželi co slíbili, což nebývá vždy zvykem,“ uvedl tajemník Brna-střed Petr Štika.

Auta ani jedním směrem neprojela, cyklisté umožnili projet jen tramvajím. „Museli bychom požádat policii o uvolnění trati, což se naštěstí nestalo,“ řekl Jan Seitl z brněnského dopravního podniku.

Policisté protestující upozornili, aby nepoukazovali na porušování zákona porušením dalšího. „Máme pocit, že situace je tak špatná, že si to situace vyžádala,“ podotkla organizátorka Dagmar Krišová za Brněnskou Cykloguerillu.

Názory veřejnosti na akci se různily. Zatímco řidiči je dávali najevo hlasitým troubením a nebezpečným otáčením se do protisměru, někteří příchozí názor s demonstrujícími sdíleli. „Přítele srazilo auto, řidič mu nedal přednost. Je dobré na to upozornit,“ uvedla přihlížející Ivana Zogatová.

Ilustrační foto.
Do školy v Rosicích napršelo kvůli špatně zakryté střeše. Žáci dostali volno