„Vybudování parkoviště a parkovacích míst na takzvaném Akademickém náměstí, tedy u výškových budov na Šumavské, zajistí výrazné zlepšení parkování ve středu města. Jde o 613 parkovacích míst, přesto takto velká kapacita nezpůsobí dopravní komplikace. Stávající poloha vjezdu, která zůstane zachována, je výhodná, protože navazuje na křižovatku ulic Šumavská a Pod Kaštany, která se dále napojuje na Hradeckou a vede na obchvat okolo města," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Venkovní parkoviště bude sloužit jako parkování pro návštěvníky a uživatele okolních objektů v režimu rezidentního parkování zóny B. Jeho kapacita bude 202 parkovacích míst. Parkovací dům potom bude rozdělený na dvě části. Část vyhrazená hromadným garážím bude mít dvě podzemní a čtyři nadzemní podlaží s kapacitou 411 parkovacích míst. Pro vozidla jezdící na plyn bude pak na střeše určeno celkem 42 míst.

Tramvajová doprava v Táborské ulici v Brně. Dělníci nyní opravují úsek mezi křižovatkou s Gajdošovou ulicí a Otakara Ševčíka a Dělnickým domem.
Opravy uzavřely Táborskou ulici v Brně: Ve školním roce nesmysl, říká cestující

Součástí domu bude i trafostanice, která umožní i instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily. Nabíjení bude možné na venkovním parkovišti i uvnitř parkovacího domu.

Díky oživení celého prostoru a výsadbě zeleně včetně zelené střechy na parkovacím domě navíc podle Vaňkové dojde k zatraktivnění celé lokality.