„Přihlašování jsme spustili v pátek a už máme zcela obsazených dvaaosmdesát táborů. Na většinu z nich je možné se přihlásit jako náhradník,“ řekla v pondělí mluvčí brněnského střediska volného času Lužánky Kristýna Kolibová. Lužánky nabízí přes dvě stě příměstských a víc než třicet pobytových táborů.

Ilustrační foto.
Promrzlý důchodce se procházel ulicemi Židenic, domů mu pomohli strážníci

Letos v létě se děti stanou třeba olympioniky nebo kouzelníky ve světě Harryho Pottera. "Mezi nejoblíbenější tradičně patří tábory se zvířátky, vařením, výtvarkou, tvořením pro malé parádnice třeba šití nebo kutění se sklem, technikou, robotikou, sportovní například taneční, Cirkusem LeGrando nebo Lanovým centrem Proud Brno. Plně obsazené jsou také tematické," doplnila Kolibová.

Od kdy lze hlásit děti na příměstské tábory?

Už před týdnem zahájili přihlašování ve středisku volného času Znojmo.

Středisko volného času Lužánky v Brně má přihlašování otevřené od minulého pátku.

Od úterka mohou rodiče přihlásit své děti na tábory environmentálního střediska Lipka v Brně.

Dům dětí a mládeže v Blansku zahájí přihlašování 12. února.

Středisko volného času Duhovka v Břeclavi příští týden zveřejní nabídku letních táborů.

V úterý začalo přihlašování na příměstské a pobytové tábory školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka. Některé z nich budou třeba na hradě Špilberk.

„Děti z našich kroužků měli přihlašování otevřené o týden dříve, místo máme zatím na všech táborech. Letos máme dva tábory máme speciálně zaměřené na vyrábění ze dřeva. Letos nabízíme na sedmdesát táborů. Jsme orientovaní na přírodovědné, tábornické a tvořivé tábory, aby byly děti co nejvíc v přírodě,“ sdělila za středisko Veronika Neckařová.

Na filmařský, florbalový tábor nebo tábor s motivy pravěku už přihlašují své děti rodiče ze Znojma a okolí.

„Jeden tábor už máme plný. Kapacitu máme naplněnou asi z jedné třetiny. Největší zájem je o příměstské tábory,“ řekla ředitelka Střediska volného času Znojmo Hana Bílková.

Za tři týdny spustí přihlašování v Domě dětí a mládeže Blansko. „Letos máme třicet příměstských táborů a dva pobytové,“ vyčíslila ředitelka Blanka Štreitová.

Čas na rozmyšlenou mají i rodiče z Břeclavi. „Nabídku letních táborů zveřejníme příští týden, zřejmě ve středu nebo ve čtvrtek,“ poznamenal v pondělí ředitel střediska volného času Duhovka Zdeněk Petr.