Program v zoologické zahradě začne už v pátek a skončí v pondělí. „Všechny dny bude v zoo mistr sklář. Zájemci si vyfouknou vlastní píšťalku. Pro děti je nachystané i zdobení kraslic a na pátek dílnička. V pondělí kromě hledání vajec návštěvníci uvidí i stříhání ovcí,“ popsal program mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

Na výlet do zoologické zahrady se v pondělí chystá s dětmi třeba Irena Bednářová. „Těší se, že si po mrskání ještě podívají na zvířata a nazdobí kraslici,“ řekla žena.

Už ve středu si děti zpříjemní čekání na pondělní pomlázku v Maloměřicích a Obřanech. Program si přichystali v areálu Zdravé školičky ve Fryčajově ulici. Začne ve čtyři hodiny odpoledne. „Akce je pro lidi přístupná. Chceme dětem připomenout tradici Velikonoc. Budou třeba hledat vajíčka,“ vysvětlila mluvčí městské části Anna Mrázová.

Program měli přichystaný také na sobotu. Kvůli špatnému počasí jej přesunuli. „Naplánovali jsme tradiční velikonoční dílničky, třeba pletení pomlázky a barvení vajíček. Venkovní akce neměla při špatném počasí smysl. Proto část programu přesuneme na sedmadvacátého dubna, kdy bude v městské části Obřanský jarní jarmark,“ dodala Mrázová.

Sobotní program si užijí lidé v Líšni. Již potřetí tam organizátoři připravili takzvané Velikonoce na Dělňáku. „Zaměřili jsme se hlavně na děti,“ řekl starosta městské části Břetislav Štefan.

Program začne ve dvě hodiny na zahradě Dělnického domu v Klajdovské ulici. Děti si nazdobí vajíčka, upletou pomlázku i košík z pedigu. Od pěti hodin ochotničtí herci zahrají ve Velkém sále Dělnického domu premiéru pohádky Přehádané peklo.

V sobotu si pro rodiče s dětmi připravili program také v Černovicích. Začne ve tři hodiny odpoledne v lesoparku v Mírové ulici.

Lidé se tam sejdou již potřetí. „Mezi dětmi je akce populární. Hlavním lákadlem je hledání vajíček a jízda na koni,“ uvedl černovický starosta Ladislav Kotík. Doplnil, že děti si vyzkouší i střelbu z luku, malování na obličej a další soutěže.

Speciální program pro návštěvníky připravili i zástupci vili Stiassni v Brně. Děti budou na zahradě před vilou od desíti do čtyř hodin hledat vajíčka. Vstupné je třicet korun. „Akci pořádáme již po čtvrté. V jedenáct hodin dětem předvedou i divadelně-šermířské vystoupení a zájemci si vyzkouší střelbu z luku,“ uvedla kastelánka Kateřina Konečná.

Od pátku do pondělí každou hodinu pořádají i prohlídky. „Jsou volná místa, ale je dobré si je dopředu rezervovat,“ upřesnila Konečná.

Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, již v pátek začaly tradiční Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody. Pokračují tam až do neděle.