„Každou situaci posuzujeme podle konkrétní závažnosti. Obecně ale lze říct, že většina přestupků končí pokutou nebo předáním do správního řízení,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Hlídky dodržování pravidel i nadále kontrolují a opakovaně tam jezdí po celý den. Na rozdíl od úvodních dnů, kdy důležitější než potrestání řidičů byla plynulost provozu, nyní postupují přísněji. Řidiči už totiž podle nich měli dostatek času si na změny zvyknout.

Většina lidí i nadále prochází uzavřeným úsekem Nádražní ulice.
Omezení u nádraží v Brně: chodci ignorují značky, místo obchůzky chodí zkratkou

Obzvláště ze začátku byli někteří lidé za volantem velmi troufalí a neváhali najíždět na koleje mezi ostrůvky. Mnozí přitom pravidla porušovali zcela vědomě. „Ve chvíli, kdy vedle značky uviděli i strážníka, se v dopravní situaci zorientovali mnohem lépe. Snahy takto jasně porušovat značení prakticky vymizely,” sdělil mluvčí Ghanem.

Řidičům se uzavřel jízdní pruh u budovy obchodního domu Letmo v Nádražní ulici ve směru z Koliště na Nové sady. Auta tak mohou projet pouze v opačném směru podél nádražní budovy od Nových sadů ve směru na Koliště. Směrem od viaduktu je přikázaný směr jízdy do Benešovy ulice. V místě je tak zakázané levé odbočení.

Strážníci v Brně řešili agresivního psa, který ohrožovali lidi na nádraží.
VIDEO: Pes u nádraží v Brně ohrožoval lidi. Zklidnil se, až uviděl zbraň

V opačném směru je pak doprava z Benešovy svedena pod viadukt na křižovatku Dornychu, Křenové a Koliště. A zakázané je i levé odbočení od nádražní budovy na Benešovu ulici.

První etapa úprav potrvá do poloviny května. Omezení se však řidiči dočkají i po jejich skončení.