Práce původně měly začít už ve čtvrtek 15. února, podle webu Kopeme za Brno ale stavebníci do Nádražní ulice nastoupí až v pondělí. „Došlo k tomu na základě rozhodnutí zhotovitele. Termín ukončení prací zůstává neměnný," ubezpečil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Uzavřená bude při začátku prací část chodníku v úseku mezi Masarykovou a Husovou ulicí. „Uzavírka bude postupovat podle vývoje stavby. Jde o velký úsek chodníků, které nebudou zavřené naráz," vysvětlil  Poňuchálek.

Takto budou vypadat dopravní omezení pro řidiče i chodce od čtvrtka příštího týdne.PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE. Takto budou vypadat dopravní omezení pro řidiče i chodce.Zdroj: Magistrát města BrnaUzavřeny zůstanou i některé přechody v Nádražní. V dalších fázích se může omezení měnit. Obchozí trasa pro chodce povede okolo uzavřeného chodníku přes přechod u zastávky Nové sady ve směru do centra až k přechodu mezi nádražní budovou a restaurací KFC na rohu Nádražní a Masarykovy.

Po zimní přestávce se bude vracet pravidelná linka do italského Bergama provozovaná leteckou společností Ryanair.
Letiště Brno má za sebou rekordní rok. Lákal Londýn. Letos chystá nové destinace

Na většinu řidičů se vztahuje již platný zákaz odbočení vlevo z Nádražní ulice na Benešovu ve směru od Nových sadů, výjimku mají pouze vozidla záchranných složek a strážníků, cyklisté, autobusy a dopravní obsluha. Kvůli plánované stavbě přibydou v přednádražním prostoru také značky zákaz vjezdu, a to v Benešově před Grand hotelem a při vjezdu z Benešovy do Nádražní.

Objízdná trasa pro řidiče jedoucí od nádražní budovy na Nově sady povede pod viaduktem na Dornych a Úzkou. Uzavírky by podle informací z webu Kopeme za Brno měly skončit na konci letošního května.

V Nádražní ulici platí navíc nová značka sdílená zóna. Brněnský magistrát ji v ulici umístil poté, co Krajský úřad označil dříve v místě platnou pěší zónu za nezákonnou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stará tovární hala v Králově Poli už z velké části zmizela. Nahradí ji byty

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková