Rozhovory procházejících lidí se slévají do všudypřítomného šumu. Přátelé se spolu smějí, zákazníci, kteří přišli sami, jsou myšlenkami v nákupních seznamech. Muži spokojeně odcházejí s dárkovými taškami z klenotnictví, ženy se při pořizování vánočních dárku stavují i do potravin. Tak vypadala v páteční poledne Vaňkovka.

Na nákupy na poslední chvíli se sem vydala i Denisa Grmolcová. „Letos jsem to nějak nestihla, zanedbala jsem to. Ale už mi chybí jen balicí papír a vánoční krabice a budu mít hotovo," pochvaluje si žena.

Na zvyšující se počet lidí poukazují kromě plných parkovišť také čísla z Andělského servisu ve Vaňkovce. Ten je tady letos podruhé a nabízí lidem šatnu i balení dárků zdarma. Zatímco před dvěma týdny tady zabalili čtrnáct dárků a pověsili jen devět kabátů, ve čtvrtek byla čísla mnohonásobně vyšší. Dárky si sem přišlo nechat zabalit skoro dvě stovky zákazníků, kabát nebo bundu si zde nechala bezmála padesátka lidí.

Děvčata která mají ve Vaňkovce Andělský servis na starosti, v posledních dnech neví kam dřív. „Teď to začíná být docela šílené. Chodí sem častěji rozhodně muži. Vždy jsou nadšení, že to mají hezky zabalené," usmívá se jedna z pracovnic Sofie Holfeurová.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Mezitím skutečně přichází muž ve středním věku s taškou plnou věcí, které si nechává zabalit. Když mají pracovnice hotovo, vytahuje peněženku. Na odpověď, že je služba zdarma, kroutí hlavou a trvá na zaplacení. Děvčata ale peníze odmítají a muž překvapeně sbírá dárky a odchází ze shonu nákupního centra na čerstvý vzduch.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Svátek světla ve hvězdárně bral dech, zážitek přinesly působivé animace

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov