Protože se v Bosonohách jedná o jeden z nejnákladnějších projektů za poslední léta, rozhodlo tamní vedení o rozdělení revitalizace do tří etap. První z nich vyjde na více než dvanáct milionů korun, práce potrvají nejméně do května příštího roku.

„Tato etapa zahrnuje zhotovení především nového povrchu před kaplí, vodního prvku a výsadbu zeleně,“ poznamenal bosonožský starosta Martin Černý.

Na dříve neudržovaném pozemku vzniklo místo pro zábavu i odpočinek, a to díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás.
Zelená oáza v brněnských Řečkovicích. Podívejte se, co vše nabízí nový HRáj

Nejtěžší stavební práce mají dělníci stihnout do konce roku, s jarem přijde na řadu výsadba a úprava zeleně. „Obdrželi jsme sedm nabídek na rekonstrukci. Komise vybrala firmu Sates Čechy s nejnižší nabízenou cenou. Na přestavbu jsme vyčlenili přes patnáct milionů korun. Díky nižší nabídce jsme ušetřili tři miliony, které využijeme na další investice,“ pokračoval Černý.

S úhradou pomohlo Bosonožským vedení města, a to téměř čtyřmi miliony korun. Část peněz rovněž získali na studii lesoparku u kapličky Poklona a projektovou dokumentaci na revitalizaci veřejných prostranství v městské části.

Activity Park BRNOcity by měl být hotový na jaře příštího roku.
Hřiště v Bosonohách: zpět do středověku, dominanta bude tvrz s věžemi a hradbami

„Těšíme se, protože tady snad bude více laviček. Teď si můžeme sednout jedině pod pomník, to je trochu divné,“ zhodnotila Brňanka Barbora Zdražilová.