Publikum nejprve trochu rozehřeje zpěvák David Koller, který patří k hlavním lákadlům akce. „Vánoční dárky prožívají víc děti, mě to po padesátém Ježíšku už tak nebere," žertuje před začátkem Koller.

Zpěváka kapely Lucie podporuje na pódiu tradiční dětský sbor Zpěváček ze Starého Lískovce. K prvním tónům písně Nesem vám noviny se přidává postupně obecenstvo z celého náměstí. „Líbí se mi, že si můžu zazpívat s dalšími. Společně a naživo je to úplně jiný zážitek, než si pustit hudbu z cédečka," tvrdí Brňanka Marcela Hašková. A v pauze mezi koledami dodává, že se díky atmosféře trochu vrací do dětství.

Koho na náměstí Svobody nezahřál ani sváteční duch nebo svařené víno, mohl se vydat zazpívat si do nedalekého Paláce šlechtičen. „Je tady méně lidí, výrazně tepleji a navíc si mám i kam sednout. Předchozí rok jsem dvakrát byla venku a tohle mi víc vyhovuje. Sama nezpívám, protože se stydím, ale ráda si alespoň poslechnu ostatní," zmíní důchodkyně Růžena Vojtíšková.

Ve stejnou dobu jako v Brně se zpěvem rozeznělo také několik desítek míst na jižní Moravě a na 750 v České republice. „Děkujeme všem, kdo přišli akci podpořit zpěvem. A těšíme se, až se tady a na dalších místech jižní Moravy sejdeme zase za rok," říká šéfredaktor jihomoravských Deníků Rovnost Tomáš Herman.