„To se však na ledovce utrhlo a přimáčklo jej ke garáži. S poraněním nohy a hlavy ho záchranáři převezli k ošetření do nemocnice," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Namrzající silnice trápí řidiče v úterý ráno i na jiných místech jihu Moravy. „Situace je nebezpečná zejména v jihozápadním okolí Brna. Na kluzké vozovce nemohou v kopcích pokračovat kamiony a blokují tak dopravu," podotkl Chaloupka.

Od šesté hodiny ranní do tři čtvrtě na deset přijali na tísňové lince oznámení o zhruba dvacítce dopravních nehod. „Většina z nich naštěstí není vážná," uvedl Chaloupka.

Po půl osmé ráno havarovala dvě osobní auta u Mokré-Horákov na Brněnsku. Záchranáři ošetřili jednoho mladého muže. „S lehkým poraněním hrudníku jsme ho převezli na chirurgii do brněnské Vojenské nemocnice," informovala mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Kolem čtvrt na sedm ráno se stalo pět nehod u Ostrovačic na Brněnsku. „Celkem je devět havarovaných aut, nikdo se nezranil. Jeden řidič měl pozitivní test na alkohol," přiblížil Chaloupka. Místo je průjezdné kyvadlově jedním pruhem.