Podporu už získalo patnáct projektů. K finále se letos zatím čtyři projekty přiblížily i díky podpisům. „Není důležité, jestli pro projekt hlasuje tři sta lidí na internetu nebo získá autor tři desítky fyzických podpisů. Dále projekty posuzujeme stejně,“ zmínila koorinátorka Petra Marciniszyn. Přihlašování projektů končí v poslední květnový den, podpořit je ale mohou lidé až do patnáctého června.

Ilustrační foto
Alergiků na jižní Moravě přibývá. Na vyšetření mohou čekat i měsíce

Podle ní je přihlášených projektů méně než loni, největší zájem ale organizátoři teprve očekávají. „Už minule jsme zaznamenali nejvíce přihlášek až na konci. Mnoho lidí mělo skvělé nápady i na průběžných schůzkách. Některé z nich zatím nejsou v galerii, takže zajímavé projekty ještě přibudou,“ dodala Marciniszyn.

Dáme na vás∙ Do konce podávání návrhů zbývá už jen 20 dnů.
∙ Hlasovat pro ně mohou lidé do 15. června. Projekty, které získají podporu, mají šanci postoupit do finále.
∙ Jako podporu potřebují autoři projektů 300 hlasů na internetu, nebo 30 podpisů na podpisovém archu.
∙ U podpořených projektů odborníci posoudí, jestli jsou proveditelné.
∙ Finálové hlasování o vítězných návrzích začne v listopadu.


Nejvíce hlasů má aktuálně projekt na stavbu speciální dráhy pro cyklisty v Bystrci, kterou navrhl Jakub Vodička. „Tím, že můžeme žádat až o tři miliony korun, nabízí se pumptrack s asfaltovým povrchem. Bude přístupný nejen pro kola, ale i skateboardy, inline brusle nebo koloběžky. Může fungovat po celý rok a bude bez údržby,“ popsal autor.

Netradiční sport by si zanedlouho mohli vyzkoušet i lidé z Vinohrad a Židenic. Znovu o podporu bojuje projekt na discgolfové hřiště v Akátkách. „Finále loni nevyšlo asi proto, že discgolf není moc známý. Nový návrh jsem pojal jako víceúčelové hřiště i s prolézačkami pro děti,“ představil projekt Michal Janků.

Sportovat by mohli lidé i na loukách v Žabovřeskách. Zastřílet si tam z luku chce už přes pět set lidí. „Pro jistotu jsem začal sbírat podpisy i fyzicky, ale přes internet to bylo rychlejší,“ sdělil Vít Zenkl. Dodal, že lukostřelecký areál mohou později doplnit i další sportoviště.

Webovou stránku a aplikaci, které pomohou rodičům nejmenších pohybovat se pohodlně po městě, podpořilo skoro čtyři sta lidí. „Na tom, abych tři sta hlasů získala, jsem intenzivně pracovala. Že se to povedlo za dva dny, mi udělalo radost,“ řekla navrhovatelka Andrea Demek. Má desetiměsíční dceru a novou aplikaci by ráda využila.

Oprava tramvají Dopravního podniku města Brna ve vozovně Medlánky.
Opravují plecháče i kloubový retro trolejbus. Na výročí 150 let MHD v Brně