K mateřské škole Zámecká se připojilo před čtyřmi lety. „Nachází se v klidné části města, obklopená pěknou, rozlehlou zahradou. Poloha a blízkost školy nás inspirovala k jejímu ekologickému zaměření,“ uvedla učitelka ze třídy Zelený korálek Eva Mátlová.

V Husově čtvrti stojí školka od roku 1962. V roce 2015 ji dělníci zrekonstruovali. Vyměnili okna, podlahy, opravili kotelnu a zateplili venkovní fasády. V přízemí sídlí jedna třída, další dvě jsou v patře. Součástí budovy je také kotelna.

Děti ze školky se účastní projektů jako Malý zahradník a Mrvička. „Umožňují jim se aktivně zapojit do činností na školní zahradě. Díky vlastním prožitkům získávají různé poznatky, zkušenosti a dovednosti,“ vysvětlila Mátlová.

Jahodový záhonek

Žáci ve školce jsou aktivní a založili třeba i bylinkovou a ovocnou zahradu. „Navíc mají i jahodový záhonek. Každý rok děti vysadí živý vánoční stromek. Využívají také kontejnery k třídění odpadu a kompostují biologický odpad. Práce a výsledky jejich snažení přináší žákům radost i užitek,“ popsala Mátlová.

Žáci se účastní také různých kroužků. Zkouší si třeba keramiku, notování s flétnou, hrátky s angličtinou či legohrátky. Kromě učení ve třídách se děti ve školním roce účastní i různých akcí. Navštěvují třeba knihovnu, plavání a bruslení.

Stravování dětí zajišťují přímo zaměstnanci mateřské školy v budově v Husově čtvrti. Kuchařky připravují jídla ve vlastní školní kuchyni. Školní jídelna v roce 2017 splnila kritéria a porota ji ocenila certifikátem projektu „Zdravá školní jídelna.“