Do mateřinky může chodit až pětadevadesát dětí. Navštěvují čtyři třídy. Jmenují se Rákosníčci, Šmoulové, Trpaslíci a Krtečci. V každé třídě se o děti starají dvě učitelky. Žáci nejsou do jednotlivých tříd zařazení podle věku. Potkávají se v nich předškoláci i mladší děti. Učitelky se řídí podle hesla „To, čím je naše mateřská škola výjimečná, je otevřenost, kreativita, moderní přístup a vše doplněné úsměvem na tváři a radostnou atmosférou. Individualita a jedinečnost každého dítěte je našim pedagogům motivací a inspirací pro naši další práci. Vždyť děti jsou křídla lidstva.“

Děti se pravidelně účastní i různých akcí. Na začátku března se například dozvěděly od vysokoškolských studentů medicíny, jak důležité je pečovat o své zuby a jak je správně vyčistit. Zkusily si také takzvaný Barevný týden. Každý den si děti oblékly trička v jiné barvě. Třídy se tak zbarvily třeba do červena či oranžova. Už v únoru si žáci navlékli masky a společně tančili. Další akce pro ně již učitelky připravují. Ve středu dvacátého března se ve školní jídelně zúčastní každoroční velikonoční dílničky. Přijít mohou také rodiče. Spolu se svými dětmi vyrobí různé jarní a velikonoční dekorace.

Mateřská škola má certifikát magazínu Rodiče vítáni. Ten propůjčují školám, které jsou vstřícné k rodičům dětí. Rodiče žáků mateřské i základní školy se sdružují ve spolku Horníček.