V Brně se natáčelo v několika lokalitách v centru Brna, jako jsou Jakubské náměstí, Petrov, Moravské náměstí nebo knihkupectví v České ulici. Na střeše místního hotelu Continental vznikala například scéna pádu ze střechy jednoho z hlavních představitelů Jiřího Langmajera. Dopad už ale filmaři natočili v pražské čtvrti Bubeneč.

Film je natočený ve stylu britské klasiky Láska nebeská. „Jedná se o pět příběhů, které se navzájem proplétají, aby se všechny završily na Štědrý den. Všechny jsou o lásce. Někdo ji hledá, někdo ji navždy ztratil, někdo ji potká, někdo v ní už přestal věřit, ale znovu ji objevil,“ řekl producent a střihač filmu Adam Dvořák.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Ilustrační fotografie.
Brněnské nemocnice v kritické situaci: dochází personál, ruší operace

Přání Ježíškovi má být nejromantičtější komedií letošních Vánoc. Představí obyčejné lidské příběhy, které znají lidé z vlastní zkušenosti, okořeněné trefnou situační komikou. Diváci uvidí například brněnského herce Michala Isteníka, dále také Richarda Krajča, Jaroslava Duška, Evu Holubovou, Annu Polívkovou nebo Hanu Vagnerovou.

Na filmové produkci se podílela filmová kancelář Brno Film Office. Působí pod brněnským turistickým informačním centrem.