„Lavičku jsme našli na Borovince, tak se zrodil náš nápad. Konzultovali jsme jej s odborníkem na historii brněnské městské hromadné dopravy Ivanem Nedělkou," řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Podle informací od Nedělky mívala taková zastávka také štítek s označením Režijní zastávka pro řidiče. Nyní má za úkol najít fotografie těchto laviček i štítků v archivu dorpavního podniku.

Historické centrum Brna zatěžují těžkotonážní vozy, které svou váhou ničí dlažbu.
Zpřísnění vjezdu na náměstí Svobody v Brně: auta jen dopoledne, taxi úplný zákaz

V tuto chvíli nechávají zástupci dopravního podniku starou litinovou lavičku s prkny opravit. Na náměstí Svobody pod označník, který bude označovat zastávku historické linky H4,.ji chtějí instalovat se začátkem provozu linky na začátku července. „Dáme tam označení, že tady může sedět pouze zaměstnanec dopravního podniku. Snad to stihneme," věří Havránek.

Jeden označník už je na Moravském náměstí. Upozorňuje na zastávku koňské dráhy. První koněspřežná tramvaj z těch míst vyjela před 153 lety.

Historická tramvaj číslo 107 v Brně.
120 let elektrických šalin v Brně: První jezdily podle barev, ale pletly se

Linka H4 letos bude jezdit kvůli výluce tramvají v Masarykově ulici a na Mendlově náměstí v náhradní trase. Konečná bude na náměstí Svobody a historická tramvaj pojede po trase přes Českou, Malinovského náměstí, hlavní nádraží a Nové sady. „Z Rašínovy ulice se dostane historický vůz kolejovou spojkou. Sezonní provoz linka H4 zahájí v sobotu 2. července," nastínil dopravní ředitel Jan Seitl.

Historická tramvaj bude vozit cestující vždy o víkendech od deseti dopoledne do šesti večer až do konce prázdnin.