První koledníci se vydají se zapečetěnými kasičkami do ulic v sobotu prvního ledna. „Pevně věříme, že tradiční koleda proběhne jako dříve a všem lidem přineseme tříkrálové požehnání, radost i příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi. Zároveň také připravujeme on-line kasičku, kde bude podobně jako v loňském roce možné přispět do sbírky virtuálně,“ vybídl ředitel brněnské charity Oldřich Haičman.

Přímo na stránce najdou lidé i seznam dostupných míst, kde budou kasičky pro přispění. Oblastní charita Žďár nad Sázavou navíc připravuje Tříkrálový koncert, který mohou diváci sledovat on-line v neděli 16. ledna. Z epidemických důvodů byl ale zrušen tradiční Tříkrálový průvod Brnem, který byl plánovaný na 6. ledna.

Loňský průvod Brnem

Fotogalerie: Tříkrálový průvod se třemi velbloudy prošel v úterý odpoledne centrem Brna.

Peníze získané z Tříkrálové sbírky pomohou například lidem, kteří se ocitli v krizi a řešení jim nenabízí ani sociální systém. Část peněz pomůže i nevyléčitelně nemocným a umírajícím, kteří si přejí prožít poslední okamžiky v klidu a obklopeni svými blízkými. V Charitě se o ně stará domácí hospicová péče a lůžkové zařízení v Rajhradě na Brněnsku. V Jihlavě plánuje Charita rekonstruovat dům pro pacienty hospice Bárka a odlehčovací službu pro osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením Adapta. Tříkrálová sbírka končí 16. ledna 2022.