Zastupitelstvo odmítá projekt z několika důvodů. „S přestavbou a navýšením kapacity sportoviště na 20 tisíc návštěvníků nesouhlasíme hlavně proto, že stojí v místě husté bytové zástavby,“ komentovala stanovisko zastupitelstva starostka městské části Královo Pole Karin Karasová.

Zároveň upozornila, že stadion byl původně určený pro dočasné využití, než město dokončí rekonstrukci stadionu Za Lužánkami.

Problematická je i dopravní situace kolem stadionu. „Šance na zaparkování je tady před zápasem prakticky nulová, místní nemají šanci najít místo. Ačkoliv jsem fanoušek fotbalu, nemyslím si, že je dobrý nápad stadion dál rozšiřovat,“ řekl Petr Kučera, který v blízkosti sportoviště bydlí.

Úpravy stadionu navržené Zbrojovkou

- vznik nového veřejného prostranství mezi ulicí Srbskou a sportovním areálem Vodova

- hlavní přístup pro fanoušky bude z ulice Purkyňova od upravené tramvajové smyčky Červinkova

- hlavní tribuna bude přístupná pro diváky ze směru od upravené trolejbusové smyčky v Srbské ulici

- pod jižní a severní tribunou vznikne podzemní parkoviště pro 193 až 246 míst

- postaví šestipatrový parkovací dům Purkyňova s dalšími více než šesti sty parkovacích míst

Radní kritizují i přístup Zbrojovky. O projektu přestavby stadionu v Srbské ulici se dozvěděli z médií.

„Vedení městské části zatím Zbrojovka projekt oficiálně nepředstavila,“ upozornil člen zastupitelstva městské části Marek Fišer. Starostka Karasová uvedla, že vedení klubu nabídlo prezentaci projektu s termínem ještě před jednáním zastupitelstva. Schůzku ale nakonec odvolali a zažádali o její přesunutí o měsíc.

Vedení klubu Zbrojovka se ke stanovisku městské části zatím vyjadřovat nechce. Zároveň vedení klubu uvedlo, že dokumentace, kterou chtěli projekt oficiálně představit zastupitelům, ještě není dokončená. Veškeré podklady mají být připravené v polovině října.

Během zasedání zastupitelstvo městské části Královo Pole zároveň podpořilo záměr vybudovat nový stadion Za Lužánkami. Návrh je nyní ale ve slepé uličce. Město se stále soudí s podnikatelem Liborem Procházkou o sporné parcely, které jsou pro vybudování stadionu klíčové. „Soudní jednání se mohou dál protahovat. Bohužel jsme nenašli společnou řeč a nejde tak uvažovat o mimosoudním urovnání,“ komentoval spor Fišer, který stavbu stadionu Za Lužánkami dlouhodobě podporuje.

Vedení Brna do situace zatím nezasáhne. „Jestli klub vyřeší neshody s úřadem městské části, budeme se investicí vážně zabývat,“ řekl náměstek primátorky Petr Hladík.