Problémem jsou hlavně druhy plevele, které jsou pichlavé, a mohou proto snadno ublížit dětem. Část rodičů se tak shoduje na tom, že se například z hřiště v ulici Pahrbek stalo nebezpečné místo. „Přemýšlím, že jeden den až bude volno, ty rostliny vytrhám, chodím tam s dítětem a nikdy nemůžu vědět, co v tom je schované,“ přiznal jeden z komentujících na sociálních sítích.

Vedení brněnských Černovic sice přiznalo, že o problému ví, kapacitně ale zatím nestačí všechny stížnosti řešit. „Údržbu zeleně máme nasmlouvanou, naším plánem je vytvořit pracovní četu, která by údržbu zajistila. Bohužel místo aby lidé pohozenou lopatku sami zvedli nebo se zkultivováním prostor sami pomohli, píšou negativní komentáře na sociálních sítích,“ sdělila deníku Rovnost černovická starostka Petra Quittová.

Potíže s neudržovanou zelení však nepředstavují problém pro všechny, někteří Černovičtí naopak oceňují vybavenost tamních dětských hřišť. „Co se týče dětí jsou Černovice dobře vybaveny, spoustu malých hřišť pro děti, každé jiné, maminky mají kam chodit. Jsem ale i pejskař a jsem velice spokojená s počtem stojanů na sáčky, i když nejsou vždy doplněné. Stejně tak s množstvím odpadkových košů,“ komentovala jedna z místních.