K prvnímu překotnému porodu vyjížděli před jedenáctou. „Když jsme přijeli na místo, bylo jasné, že převoz do porodnice už nestihneme. Za pár minut po našem příjezdu jsme pomohli na svět krásné holčičce, matka byla statečná a skvěle spolupracovala. Chválím i otce, zachoval klid a rozvahu. Rodičku i dítě jsme po ošetření převezli do nemocnice,“ řekl lékař Martin Mucha, který se o matku i miminko společně se zdravotníky postaral.

Novorozená Thea je v pořádku. „Myslela jsem si, že se to může stát jen ve filmu, a teď se to stalo nám. Celému týmu moc děkujeme za pomoc,“ sdělila matka Romana.

Novorozená Cecílie se svými třemi sestrami.Zdroj: ZZS JMKO několik minut později se vydala lékařská posádka na jiné místo v Brně, kde ještě před jejich příjezdem přišla na svět novorozená Cecílie. Ještě před příjezdem lékařské posádky přivedli úspěšně na svět novorozenou Cecílii. „Je to pro nás malý Boží zázrak,“ prohlásil její otec.

Za ukázkový přístup rodiče pochválila lékařka Jana Hanzálková, která společně s posádkou o matku s dítětem pečovala. „Holčička je zdravá a krásná," dodala Hanzálková.