„Někteří turisté byli takto nemile překvapeni, když je při příletu na brněnské letiště kontrolující celník vyzval k zaplacení dávno zapomenuté pokuty. Méně překvapení jsou pak chroničtí neplatiči s úřední adresou. Například jeden muž při příletu z dovolené uhradil částku třináct a půl tisíce korun za dopravní přestupek, náklady na exekuci a pokutu uloženou před dvanácti lety,“ přiblížila mluvčí Celní správy Lada Temňáková.

V letošním roce se na letišti jen do konce října jednalo o jednašedesát případů v celkové výši přesahující 126 tisíc korun, zatímco loni to bylo třiadvacet případů v celkové výši přes sedmadvacet tisíc.

Polární záři pozorovali mimořádně obyvatelé jižní Moravy. Fotografii autor pořídil na Brněnské přehradě.
Polární záře nad Brnem. Podívejte se, jak nádherně vypadalo noční nebe

Na silnicích a dálnicích je však pravděpodobnost zjištění dlužníka vyšší. Kuriózní případ řešili celníci sedmadvacátého října na dálnici D2 nedaleko Lanžhota.

„Srbská společnost dlužila v souhrnu za čtyři přestupky částku sto sedmnáct tisíc korun, a to za opakované přetížení provozovaného automobilu. Řidič nejenže celou částku uhradil na místě, ale zaplatil ji v hotovosti. Podle výše pokut lze dovodit, že auto bylo pokaždé přetíženo minimálně o dvě tuny,“ doplnila Temňáková.

Vánoční strom na náměstí Svobody v Brně. Letos ho rozsvítí 24. listopadu.
Vánoce v Brně: nově o jeden strom víc, známe termíny rozsvícení a další novinky

Ten den mobilní hlídky celníků na jižní Moravě vybraly nedoplatky v celkové výši přes 245 tisíc korun. V letošním roce jen do konce října v terénu odhalili 742 dlužníků a vybrali částku v celkové výši přes 2,9 milionu korun. V celém loňském roce se jednalo o 871 případů v celkové výši nad dvěma miliony. .

„Chcete-li si online ověřit, zda nemáte u celní správy evidovaný nějaký nedoplatek – zkuste to na cPortále,“ doporučila Temnňáková.

MOŽNÁ VÁS ZAUJME: Celníci zlikvidovali zabavené automaty, část pocházela z Brna

Zdroj: Celní správa