Příběh dětského knihkupectví v roce 2016. „S kolegyní jsme byly na pražském festivalu pro děti. Právě tam jsme se setkaly s ženami, které takovéto knihkupectví provozovaly v Praze. Hned v ten moment jsme si řekly, že takovýto obchod je něco, v Brně chybí,“ popisuje Streichsbierová (na snímku vlevo).

Spolu s kolegyní Marcelou Zachovalovou tak na chvíli odložily výrobu hraček, které se doposud věnovaly, a rozhodly se otevřít vlastní obchod. „Ze začátku jsme však nemohly najít vhodné prostory, takže jsme s knížkami chvíli kočovaly po různých festivalech a akcích pro děti. Tam jsme zjistily, že je o hezké knihy pro děti velký zájem, což nás motivovalo k tomu, abychom kamenný obchod nevzdávaly,“ popisuje Streichsbierová.

VELKÉ TÉMA O KNIHÁCH ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BRNĚNSKÉHO TÝDNE

Nakonec se jim podařilo usídlit v centru Brna. A zájem mezi lidmi je opravdu velký. „Zatím fungujeme týden, zájem nás ale překvapil, tolik návštěvníku jsme nečekaly. Spousta z nich si pochvaluje výběr knih, lidem se líbí také obchod, ve kterém je například posezení pro čtení nebo dětský koutek s mechanickým psacím strojem,“ vysvětluje Streichsbierová.

Na své si v knihkupectví přijdou děti všech věkových kategorií. „V nabídce jsou knihy pro miminka i adolescenty. Všechny knihy, které prodáváme, prochází přísným výběrem. Ačkoliv jsou všechny dětské, spousta z nich se zalíbí i rodičům, hlavně ty pro starší dvanácti let,“ dodává Streichsbierová.

VIKTORIE POKORNÁ
KLÁRA VAŠÍČKOVÁ