Díky obnově má vzniknout moderní tenisový areál s celoročním využitím a zázemím pro výchovu mladých sportovců. Město na rekonstrukci vyčlení bezmála dvanáct milionů korun, celkové náklady se však zřejmě vyšplhají k padesáti milionům. Část uhradí kromě města tenisový spolek z vlastních zdrojů, o zbylé peníze chtějí požádat Národní sportovní agenturu. „Nejdůležitější je vybudování tenisových přetlakových hal, jež v Brně ve velké míře chybí. Členové Brněnského lužáneckého tenisového klubu tak musí v zimních měsících hradit tržní pronájem v komerčních halách, které jsou navíc k dispozici až ve večerních a nočních hodinách,“ pokrčil rameny radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Kromě zmíněných novinek bude hala disponovat také bezbariérovým přístupem, novým oplocením kurtů a právě dvěma přetlakovými halami. Projekt zahrnuje i vybudování tří vyhlídkových teras, které umožní rodičům sledovat mladé sportovce při tréninku. „Někteří jezdí trénovat dokonce mimo Brno, což kromě vysoké ceny a pozdní hodiny tréninků znamená i zdlouhavé dojíždění. To je nevyhovující zejména pro děti. Počítáme s tím, že nově postavené přetlakové haly budou moci využít i další brněnské tenisové oddíly,“ doplnil Aberl.

Josef Ondráčka s kostními náhradami vyrobenými pomocí technologie 3D tisku.
Republikový unikát: motorkář z Brna přišel o kost, novou mu vytiskli

Aktuálně disponuje tenisový klub osmi antukovými kurty, současně je nejstarším samostatným tenisovým areálem v Brně. Zájemci si během sezóny na místě zahrají od konce března do půlky října, většinou od sedmi do devíti hodin večer.

Brňané rekonstrukci vítají. „Zrovna tenis hraji jen rekreačně, ale je dobře, že budou mít třeba děti lepší možnosti, jak se naučit hrát. Hlavně je to dobrá lokalita, takže se lidé po rekonstrukci nejspíš pohrnou,“ okomentoval záměr Brňan Marek Syrový.