Do Poslanecké sněmovny jste se dostala díky kroužkování z desátého místa. Jak se vám to podařilo?
Podařila se udělat dobře kampaň. Velmi asi pomohlo video s hejtmanem Jan Grolichem. To byl moment, kdy se to zlomilo a spousta lidí začala vnímat, že se v brněnském prostoru nějak pohybuji. Mělo to efekt na preferenční hlasy. Když jsem se dívala na to, jak dopadly tyto hlasy, vypadá to, že hodně voličů kroužkovalo první čtyři lidovce.

Mají lidovci tradičně věrné voliče, kteří kroužkují?
Myslím si, že jsou zvyklí. I když jsme se na jižní Moravě snažili docela striktně dodržovat, aby nebyla individuální kroužkovací kampaň lidé jsou tak nějak zvyklí kroužkovat lidovecké kandidáty.

O mnoho drsnější byl na Twitteru vzkaz místostarosty brněnských Židenic Petr Kunc.
Reakce politiků na síti: radost z pádu komunistů, dotaz na prodej Lidového domu

Co bude váš první krok coby poslankyně?
První krok bude zjistit, kdy zasedá první Poslanecká sněmovna. To jsou takové věci, na které se musím nachystat, protože jsem zvolení z desátého místa popravdě úplně nečekala.

Na co se chcete ve sněmovně zaměřit?
Jsou mi blízké sociální věci, které jsem dělala v radě Brna-středu. Myslím si, že by bylo dobré v nich pokračovat, protože jsou mi autenticky blízké.

Podílela jste se na tvorbě programu koalice Spolu v sociální oblasti?
Ne, na něm jsem se nepodílela. K tomu byla odborná komise, ve které jsem zastoupení neměla.

Oslavy volebního úspěchu U Semináru v Brně.
Zapíjení volebního triumfu: podívejte se, jak Spolu slavilo U Semináru v Brně

Víte už, v jakých sněmovních výborech byste chtěla působit?
Asi by mi byl blízký sociální výbor a potom ústavně-právní.

Dosud jste působila jako uvolněná radní Brna-středu, zůstane jí i nadále?
O tom se budeme bavit s kolegy na pondělní radě, kam se chystám jít. To bude jedna z hlavních otázek, kdy budeme řešit, jakým způsobem budu na radnici pokračovat dál. V tuto chvíli to ještě nevím.

Co byste preferovala?
Domluvím se s kolegy v zastupitelském klubu. S nimi bych to chtěla probrat nejdřív a pak bychom to sdělili ven. V tuhle chvíli přesně nevím, jak to vyřešíme.

Spolu na poslední chvíli přeskočilo hnutí ANO.
Všichni jsme čekali, jestli se Spolu při sčítání posledních okrsků přehoupne nad ANO nebo ne. To byl hlavní tahák, který určil vítěze voleb, jestli to bude Spolu nebo ANO. Výsledek sedmadvacet procent je velmi dobrý pro Spolu, protože v průzkumech jsme se nedostali přes čtyřiadvacet procent.

Petr Fiala.
Nejvíce Jihomoravanů kroužkovalo Fialu, lídr Pirátů skončil mezi poraženými

Jaké výsledky jste očekávala?
Pro Spolu okolo čtyřiadvaceti procent. Popravdě jsem čekala, že budou mít víc Piráti se Starosty, z toho jsem překvapená. Myslela jsem si, že přelezou dvacítku. Ale jako Spolu že budeme mít tolik procent, za to jsem ráda.

Ve volbách pohořely levicové strany ČSSD a komunisté. Proč voliči takhle rozhodli?
To se asi dalo očekávat. Myslím si, že komunistům z velké části přebral voliče Tomio Okamura a voliče sociálních demokratů ANO. I poslední kroky ČSSD v obsazování kandidátek nebyly úplně šťastné. Jakým způsobem zasahovalo vedení do zvolených krajských kandidátek a tak. To se v jejém výsledku mohlo odrazit.