„V naší nemocnici leží těžce nemocní pacienti, kteří se chřipce nemohou bránit tak jako ostatní. Ředitel nemocnice Petr Koška tedy usoudil, že je bezpečnější návštěvy zrušit,“ upřesnila tisková mluvčí nemocnice Naďa Kuklínková.

Zákaz platí nejen pro areál nemocnice na Pekařské ulici, ale i pro Doléčovací a rehabilitační oddělení v Novém Lískovci a na lůžkových odděleních kliniky plastické a estetické chirurgie v Králově Poli.

Ostatní brněnské nemocnice zatím čekají na vyjádření Krajské hygienické stanice, která jim může zákaz návštěv doporučit. „Rozhodnutí o omezení návštěv vydává ústavní hygienik ve spolupráci s krajskou hygienou. V současnosti čekáme na vyjádření Krajské hygienické stanice,“ řekla tisková mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová.

Na vyjádření krajské hygieny čeká také Nemocnice Milosrdných Bratří. „V otázce zákazu návštěv vlastní iniciativu nevyvíjíme. Stejně jako v minulých letech se budeme řídit doporučením hygieniků“ řekl tiskový mluvčí nemocnice Pavel Gajdoš.

Hygienici vydají oficiální prohlášení v pátek. Čekají totiž na přesnou statistiku počtu nemocných. Podle vedoucí epidemiologického oddělení Krajské hygienické stanice Ivany Šafránkové není možné doporučení vydat dříve.

Chřipkové prázdniny zatím nechystají ani brněnské základní školy. Podle jejich ředitelů jsou počty nemocných jen mírně vyšší.