Na pomoc přispěchali strážníci. „Podezřelého pobídli, aby je dovedl do budovy, kde údajně škody působil. Uviděli dlouhou chodbu, z jejíchž stěn čněly poškozené elektroinstalační lišty, dráty byly vyškubané ze zdí a stržené ze stropů, visely po okrajích chodby i napříč mezi místnostmi. Další kabely byly zauzlované, omotané kolem zábradlí, jiné byly zpřetrhané a poškozená byla i skříňka s rozvody,“ pospal mluvčí brněnských městských policistů Jakub Ghanem

Muž běsnění vysvětlil tím, že chtěl odpojit instalovanou kameru, která podle něj mohla neoprávněně nahrát pana doktora. „Strážníci se ho zeptali, jestli si dal alkohol, drogy nebo se léčí s duševními potížemi. Nejdříve to odmítl, ale po chvíli si vzpomněl, že před vstupem do nemocnice si dal nejspíš pervitin,“ dodal Ghanem.

Hlídka městské policie požádala pracovníka ostrahy, aby zkontroloval i další budovy. Strážníci současně oslovili personál všech dotčených oddělení a operačních sálů s prosbou o ověření, jestli nečelí výpadku proudu nebo odpojení přístrojů. Dopadeného muže předali policistům jako podezřelého z trestného činu.