Mluvčí dále sdělila, že zdravotní stav u dvou pacientů s koronavirem, kteří už byli hospitalizovaní ve svatoanenské nemocnici dříve, se trochu zlepšil. „Mohli být odpojeni od plicní ventilace. Stále však zůstávají na anesteziologicko-resuscitační klinice a jejich stav je vážný," doplnila Lipovská.

27.3.2020 - v dílnách Dopravního podniku města Brna dostali své roušky i dva Draci, tramvaje MHD.
Rouškami už se v Brně pyšní i šaliny. V pátek je dostali dva Draci

Naopak stav dalšího pacienta se ve čtvrtek večer zhoršil. „Lékaři ho museli napojit na přístroj extrakorporální membránové oxygenace," zmínila Lipovská.

Ve čtvrtek večer přibylo v kraji deset nových pozitivních případů. Podle údajů krajské hygieny z pátečního rána je v kraji stále 113 lidí nakažených koronavirem. Rovná šedesátka z nich je v Brně. Vyléčený zůstává jediný Jihomoravan s nákazou.

Více než polovinu nakažených tvoří lidé z Brna. Šestnáct pozitivních případů je shodně na Brněnsku a Břeclavsku, v obou okresech přibyl ve čtvrtek jeden případ. Dvojciferný počet nakažených mají nově na Znojemsku, kde se jejich počet zvýšil z devíti na jedenáct. Rozšíření nákazy evidují hygienici také na Blanensku a Hodonínsku, nakažených je tam ve čtvrtek večer šest a tři. Beze změny zůstává situace na Vyškovsku.

#clanek|4514598#

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník