„Pokud se nyní nikdo neodvolá, podepíšeme smlouvu s vybraných zhotovitelem, kterým je sdružení Eurovia, Hochtief, Subterra za nabídkovou cenu 2,035 miliardy korun,“ řekla mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíková. Doplnila, že nyní běží patnáctidenní lhůta pro odvolání účastníků tendru. Do něho se zapojily dvě společnosti.

Začátek stavebních prací předpokládají zástupci státního podniku v polovině listopadu. „Jejich přesný harmonogram obdržíme od zhotovitele až po podpisu smlouvy. O jeho obsahu a souvisejících dopravních opatřeních budeme řidiče včas informovat," doplnila Trubelíková.

Původně vypsanou zakázku na druhou etapu Žabovřeské zrušil letos v únoru antimonopolní úřad po podnětu slovenské firmy Deštrukprojekt. Později nevyhověl rozkladu, který proti jeho rozhodnutí podali státní silničáři spolu se zástupci města.

Tendr proto museli znovu vysoutěžit. Podle dřívějšího vyjádření ředitele státních silničářů Radka Mátla sdružení firem uvede tento úsek do provozu za 184 týdnů. Náklady přesáhnou dvě miliardy korun.

Silničáři v ulici mezitím dokončují práce na první etapě. Předpokládají, že je dodělají ještě letos v prosinci. Do poloviny příštího roku pak budou pokračovat třeba sadovými úpravami.