V Brně navštívila vláda místo budoucí sportovní stadiony či Janáčkovo kulturní centrum. „Město má skvělé konkrétní plány ve sportovní a kulturní oblasti. Myslím, že třeba koncertní sál Janáčkova kulturního centra připravovali nejlepší světoví architekti. Navštívili jsme místo, kde vyroste nová atletická hala, tam je také plán vybudovat menzu a možná nový plavecký stadion a zhlédli jsme také velodrom, kde má stát nová hokejová hala Komety," popsal druhý den návštěvy kraje Babiš.

Na brněnském výstavišti se vláda setkala také se starosty jihomoravských obcích. „Řešili jsme zejména opravy místních komunikací a podmínky národních dotačních titulů. Nepřijeli jsme slibovat, ale mapovat. Dorazili jsme proto, abychom si zapsali potřeby kraje,“ dodal.

Podle jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka se při jednání vláda věnovala jak investicím, tak i největším potížím v kraji. „Snažili jsme se vládě ukázat maximální připravenost investic v Jihomoravském kraji ve zdravotnictví, dopravě, sociální oblasti. Jsou to především silnice, které kraj trápí nejvíce," uvedl.

Dvě stě padesáti kilovou ženu převáželi tento týden sanitkou krajští záchranáři.
Těžká práce záchranářů. Čtvrttunovou pacientku museli převést v XXL sanitce