„Učím pětkrát týdně čtyři hodiny denně. Zpočátku mi to dalo hrozně zabrat, odrovnala jsem se tak, že jsem potom třeba ráno nedokázala natáhnout prsty,“ popsala Trpělková.V Brně letos v září otevřela spolu se svými kamarádkami první studio zaměřené čistě na tanec u tyče neboli pole dance, jak se této aktivitě říká anglicky. „Spousta lidí má tenhle pojem stále spojený s něčím neslušným, když jim to řeknete, vidí v duchu jen striptérky v nočních klubech.

Skutečný pole dance je nesmírně fyzicky náročný, je to spíš sport než tanec,“ vysvětlila Trpělková.
Zatímco do brněnského studia teď dochází pětkrát týdně desítky žen, ale i mužů, aby se naučili zkrotit neposlušnou tyč, lektorka se svoji techniku učila pomocí internetu. „Propadla jsem tomu asi před dvěma lety. Chtěla jsem to zkusit, ale neměla jsem kde. Až zhruba před rokem jsem začala trénovat u jedné známé na podomácku vyrobených tyčích,“ popsala své začátky Trpělková.

Tyče se prohýbaly a byly příliš tenké, přesto se Trpělkové dařilo se zlepšovat. „Když jsem poprvé udělala prvek hlavou dolů, rozhodla jsem se osamostatnit,“ popsala Trpělková svou cestu k otevření vlastního studia.

Nejdřív si ovšem pořídila tyč domů. „Trénovala jsem neustále, rodina se mi smála, protože vlastně nevěděla, o co jde. Teprve když jsem byla přesvědčená, že to zvládám bez chyby, předvedla jsem jim krátké vystoupení. Tátu to tak uchvátilo, že mi půjčil peníze na otevření studia. Díky tomu teď můžu učit další zájemce o tento netradiční sport,“ dodala lektorka.