Původně chtěli představitelé dopravního podniku spustit ve středu pouze dobrovolné testování. „Připravovali ho už týdny dopředu. Díky tomu není tak náročné celý systém upravit podle aktuálního vládního nařízení, kdy musí být povinně testováno všech téměř dva a půl tisíce zaměstnanců podniku,“ řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Zaměstnanci musí podle vládního nařízení podstoupit testy jednou týdně. Testovací tramvaj bude jezdit mezi vozovnami v Pisárkách a Medlánkách. V každé stráví dva všední dny. Zbylý pracovní den otestuje personál Podaných rukou zaměstnance ve slatinské vozovně, kam koleje nevedou.

V poháru porazily Teplice Brno 2:0 a jsou ve čtvrtfinále.
Zbrojovka v poháru končí, Teplice rozhodly po přestávce

„V jednotlivých areálech jsme hledali vhodná místa k testování, nápad pivní tramvaje byl zprvu úsměvný, ale pak jsme se pro něj nadchli. Je mobilní, dobře viditelná a umožňuje nám přesun testovacího týmu a jeho vybavení mezi pracovišti,“ sdělil generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Termíny si zájemci předem zarezervují elektronicky ve speciálním rezervačním systému. Při pozitivním výsledku musí testovaný absolvovat jeho potvrzení na PCR testu.

Všichni zaměstnanci podniku se musí podle vládního nařízení stihnout otestovat do 12. března. Kromě pivní šaliny počítají zástupci podniku také se samotestováním. Na to objednali dvanáct tisíc antigenních testů za 780 tisíc korun.