Je inspirovaný herní skákačkou. Tři levely, do kterých je hra rozdělená, mají odkazovat na běžné činnosti strážníků, jakými jsou odchyt zvířat, převádění dětí přes přechod, či chytání zločinců. „Klip má oslovit jak mladé zájemce, tak milovníky retra,“ uvedl ředitel strážníků Luboš Oprchal. 

Pro kampaň zvolili strážníci motto Staň se hrdinou všedního dne. „Sloganem chceme říci, že práce strážníka je záslužná a namáhavá. Přínos pro společnost může přinést i běžná činnost jako pomoc školákům při přecházení silnice,“ podotkl Oprchal. 

Odborníci ale nejsou klipem studia Krutart nadšení. „Uchazeči by měli vidět, že si jich lidé budou vážit. Situace, kde strážník honí kozu po ulici, mi připadá spíše zesměšňující,“ zhodnotil marketingový specialista Robert Němec.

Spot se nelíbí ani tvůrci webů Martinu Sýkorovi. „Je zcestné a svým způsobem ohrané opírat se v roce 2018 o grafiku her z minulého století,“ řekl. 

Pozadu s novým klipem nezůstal ani brněnský dopravní podnik. Jeho hlavním hrdinou je řidič autobusu, kterého stvárnil herec Tomáš Matonoha. 


MARTINA HYKŠOVÁ