Podle ní se pod přístřešek vejdou jen asi čtyři lidé nebo kočárek a je plno, jinak úpravy považuje za zdařilé. Zástupci brněnského dopravního podniku, který má rekonstrukce na starosti, vysvětlují, že se musí řídit zákony. Pokud je tedy ostrůvek úzký, nedá se tam podle nich umístit ze tří stran prosklený velký přístřešek s lavičkou.

Zastávky městské hromadné dopravy v Brně prochází v posledních letech změnami postupně. „Instalujeme jednotný model přístřešků. Mají totožný vizuál. Jsou označené názvem zastávky. Dopravní podnik na to má vytvořený rozpočet,“ řekl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Záběry z dronu ukazují z výšky stavbu velkého městského okruhu Žabovřeská.
Stavba VMO na Žabovřeské v Brně pohledem z dronu: uvidíte tunel i galerii

Dělníci přestavbu zastávky Šumavská na trase linky 1 ve směru z centra dokončili na konci května. Stala se s ní bezbariérová s vodícími prvky pro nevidomé a slabozraké. kromě přístřešku tam umístili i zábradlí, s nímž se také někteří neztotožňují. Podle kritiků je nyní zastávka méně přístupná. „Náklady na rekonstrukci přesáhly jeden a půl milionu korun,“ informovala mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Podle Kratochvíla v tomto případě ostrůvek navíc prodlužovali. „V mnoha případech totiž bývají soupravy kvůli vyššímu počtu přepravovaných cestujících delší,“ poznamenal.

Rekonstrukce zastávky Šumavská
Opravou naposledy prošla zastávka ve směru z centra.
Dělníci ji přestavěli na bezbariérovou s vodícími prvky pro nevidomé a slabozraké.
Součástí rekonstrukce bylo umístění přístřešku k ochraně cestujících před deštěm a zábradlí.
Náklady přesáhly 1,5 milionu korun.
Další rekonstrukce se bude týkat obou tramvajových zastávek Pionýrská, jak ve směru do centra, tak z centra.

Brzy čeká rekonstrukce také obě tramvajové zastávky Pionýrská. Nejprve ve směru do centra, a pak také opačným směrem. „Standardní doba rekonstrukce je dva měsíce. V tuto chvíli připravujeme projekt, následně budeme žádat o stavební povolení. Předpokládáme, že s rekonstrukcí začneme na podzim,“ uvedla Tomaštíková.

Stejně jako u zastávky Šumavská bude i Pionýrská nově bezbariérová s vodícími prvky. „Na ostrůvek umístíme přístřešek a zábradlí," doplnila Tomaštíková.

Ilustrační foto.
Chodci tady nejsou v bezpečí, zní z Líšně. Za přechod a retardéry bojují peticí

Ve druhé polovině roku začnou zaměstnanci dopravního podniku připravovat rekonstrukci zastávek Antonínská. „S jejich úpravami počítáme v příštím roce," sdělila mluvčí dopravního podniku.

Rarity

Přístřešek na tramvajové zastávce se stal v minulosti i terčem vtipů. Na Osové totiž cestující chránil před deštěm pod mostem. Zástupci dopravního podniku jej nechali odstranit. „Při jeho umísťování zřejmě došlo k nedorozumění, na které jsme zhotovitele stavby okamžitě upozornili. Přístřešek jsme nechali firmu neprodleně odstranit a řešíme jeho přesunutí na místo, kde by dával smysl,“ uvedl loni v říjnu generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Nešťastně umístěných či udivujících zastávek je po Brně mnohem více. Přístřešeky na Grohově jsou otočené na opačnou stranu od kolejiště. Další rarita se nachází na autobusové zastávce Loosova. Zastávka totiž znázorňuje chobotnici.