„Jsou tu dva kanály na kontrolu podvozků tramvají a plošiny pro náhled na elektrickou výzbroj na střeše soupravy. Vnitřek tramvají vyčistí pracovníci v hale ručně,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Kromě očisty se nyní tramvaje také kvůli koronaviru dezinfikují. Dezinfekci rozprašují v interiéru tramvaje pomocí ruční pumpy z nádrže na zádech pracovníka, který pracuje v ochranné masce, protože dezinfekce obsahuje kromě jiných látek i roztok chloru.

Stavba haly denního ošetření a očisty patří k druhé etapě modernizace pisárecké vozovny. "Je to významný projekt zahájený předloni na podzim. Padne na něj téměř 412 milionů korun," upřesnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Každodenní údržbu šalin budou moci sledovat i Brňané vždy večer díky obří prosklené stěně, která má plochu 129 metrů čtverečních. Venkovní plášť nové haly je navíc navržený tak, aby tlumil hluk projíždějících tramvají na lince 1 ve směru do a z Bystrce. "Plášť tvoří 108 hliníkových pyramid, které díky perforaci odráží oproti běžným fasádám jen přibližně polovinu hluku," uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.