„Jsou tu dva kanály na kontrolu podvozků tramvají a plošiny pro náhled na elektrickou výzbroj na střeše soupravy. Vnitřek tramvají vyčistí pracovníci v hale ručně,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Řidič kamionu v pondělí odpoledne nebezpečným manévrem strhl zábradlí na tramvajovém ostrůvku v Židenicích a poškodil kočárek, ve kterém seděl kojenec.
Centimetry od tragédie. Otáčející se kamion v Brně zavadil o kočárek s kojencem

Kromě očisty se nyní tramvaje také kvůli koronaviru dezinfikují. Dezinfekci rozprašují v interiéru tramvaje pomocí ruční pumpy z nádrže na zádech pracovníka, který pracuje v ochranné masce, protože dezinfekce obsahuje kromě jiných látek i roztok chloru.

Osobní auto nedalo v úterý brzy ráno přednost motorkáři v v brněnské Bauerově ulici a oba řidiči se srazili. Viník z místa nehody ujel.
Srazil v Brně motorkáře, od nehody ujel. Auto už policie našla, teď hledá řidiče

Stavba haly denního ošetření a očisty patří k druhé etapě modernizace pisárecké vozovny. "Je to významný projekt zahájený předloni na podzim. Padne na něj téměř 412 milionů korun," upřesnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Doktoři z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako jedni z prvních v České republice vyměnili paciente s artrózou kolen oba klouby najednou.
Republiková rarita: brněnští doktoři vyměnili oba kolenní klouby najednou

Každodenní údržbu šalin budou moci sledovat i Brňané vždy večer díky obří prosklené stěně, která má plochu 129 metrů čtverečních. Venkovní plášť nové haly je navíc navržený tak, aby tlumil hluk projíždějících tramvají na lince 1 ve směru do a z Bystrce. "Plášť tvoří 108 hliníkových pyramid, které díky perforaci odráží oproti běžným fasádám jen přibližně polovinu hluku," uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.