Zemní práce začaly na komplexu Nad Arboretem v roce 2021. „Stavba je založena v sedmimetrové hloubce na ploše větší než fotbalové hřiště. Vytěžilo a odvezlo se přes dvaačtyřicet tisíc tun zeminy. Až potom bylo možné začít stavět samotný objekt, v jehož dvou podzemních podlažích bude parkování rezidentů,“ řekl Jaromír Baláž, ředitel společnosti JB Stavební ze skupiny Swietelsky, která zakázku za téměř miliardu korun staví pro developerskou skupinu Properity.

Unikátním katafalkem, novým sezením, obklady nebo podlahami se může od pondělí chlubit obřadní síň na Ústředním hřbitově v Brně.
Obřadní síň Ústředního hřbitova v Brně po opravách: podívejte, jak nově vypadá

Objekt je založen na vrtaných železobetonových pilotách a jeho základem je železobetonový skelet s cihelným nosným a obvodovým pláštěm. Jedinečný je už svojí výškou čtyřiapadesát metrů.

V komplexu bude dvě stě třicet bytových a nebytových jednotek. Ne všichni však jsou z nové výstavby nadšení. Místním v minulosti požadovali zachovat průchod na oblíbenou odpočinkovou zónu Planýrka. Dalším vadil megalomanský projekt, který se, podle nich, nehodí do tamní zástavby.