V těchto dnech dělníci dokončují střechu a podhledy. Pak zbývají ještě drobné úpravy vnitřku. „Další práce jsou vázané na vybavení prostor vybraným nájemcem, který si bude vybavovat kuchyň, zázemí i vlastní prostor kavárny například posezením a vybavením baru. Finální dokončovací práce ještě provedou stavbaři," upřesnila mluvčí.

Kapacita kavárny je přibližně šedesát míst, z toho devatenáct uvnitř. Její součástí jsou i veřejné toalety pro návštěvníky parku, které budou zdarma. „Kavárna by měla být otevřená celoročně. Počítáme s nabídkou teplých i studených pokrmů a lehkého občerstvení vyššího standardu, nabídkou nealkoholických nápojů i točeného piva a kvalitních, zejména moravských vín," uvedla Dobešová.

Otevření nově zrekonstruovaného parku na Moravském náměstí
VIDEO: Otevřený park na Moravském náměstí v Brně? Zatím s ploty a bez kavárny

Ke kavárně patří i zastřešená terasa o výměře zhruba 220 metrů čtverečních a dalších 120 metrů zpevněné plochy v jejím okolí. „Náklady na stavbu kavárny jsou přibližně dvaadvacet milionů korun," vyčíslila Dobešová.

Někteří lidé považují další podnik v centru Brna za zbytečný. „Kaváren už je tam hodně, ale takové veřejné toalety v této lokalitě budou určitě super," řekl například Jaroslav Tetur.

Poliklinika Zahradníkova v Brně.
Nová památková zóna v Brně: přísnější ochrana míst. Nesmyslná zátěž, tvrdí lidé

Kavárna byla součástí vítězného návrhu architektonicko-urbanistické soutěže, podle které byl park zrekonstruovaný. Novou podobu parku dala architektonická kancelář Consequence Forma architects. Celková investice do parku činila 132,5 milionu korun, otevřený je od konce loňského roku.