„Práce na podkladních betonech potrvají ještě měsíc. Asi za týden začnou stavbaři pracovat na desce bílé vany (speciální vodonepropustná betonová konstrukce - pozn. red.)," přiblížil předseda představenstva společnosti Arena Brno Petr Kratochvíl.

Nová hala v areálu výstaviště pojme po dostavění až 13 300 lidí. Kromě hokeje má sloužit i pro další sporty a také pro pořádání velkých kulturních akcí. Stavba oficiálně začala loni v září. Náklady jsou téměř šest miliard korun.

V celé aréně bude rozsáhlý prostor pro gastronomii, kde si návštěvníci vychutnají různá jídla a osvěží se nealkoholickými nápoji i pivem. Nyní hledají zástupci Areny Brno provozovatele gastronomických služeb.

Na stavbu schválili obří úvěr

Vítězný zájemce bude provozovat restauraci, fast food pointy a cateringové služby pro klubové a skybox patro. „Předpokládáme, že bude obsluhovat sedmdesát až sto akcí ročně. Smlouva na provoz gastro služeb by měla být uzavřena na deset let s možností prodloužení o dalších pět,“ nastínil už dříve Kratochvíl.

Brněnští zastupitelé loni v červnu schválili na stavbu haly obří úvěr ve výši dvou miliard korun s předpokládaným splácením po dobu pětadvaceti let. Ten si bere městská společnost Arena Brno. Tři sta miliony korun přispěje Národní sportovní agentura.

Hostinec poprvé otevřel v září roku 2001.
Konec tradiční fotbalové hospody v Brně. U Daana zavřou po skoro čtvrtstoletí

Velká investice do stavby haly se setkala s kritikou opozice. „Můžeme tak bez nadsázky hovořit o nejrizikovější brněnské stavbě století, kdy veškerá rizika a hrozby nakonec zaplatí z daní všichni Brňáci,“ reagoval tehdy předseda klubu Pirátů Marek Lahoda.

Zdroj: Arena Brno