Loni totiž v participativnímu rozpočtu Dáme na vás uspěl projekt EKOPark Žabovřeské louky, který za tři miliony korun vznikne vedle golfových odpališť. „Postavíme tam nové fotbalové tréninkové hřiště. Kromě toho je v plánu i biotop a odpočinková zóna, která bude sloužit pro veřejnost,“ uvedl člen výkonného výboru FC Svratka Brno Pavel Crhan.

U plánovaného hřiště však není podle něj možnost vytvoření potřebného zázemí pro sportovce a veřejnost. S tím má letos pomoci další ročník Dáme na vás, ve kterém budou lidé hlasovat v listopadu. „Plánujeme takzvaný Save Point. Ten bude sloužit veřejnosti, našim hráčům i hráčům golfu. Celkově tedy pro pět set až šest set dětí a jejich rodičů, protože golfisté mají také velkou mládežnickou základnu,” podotkl Crhan.

Měnínská brána se dočká rekonstrukce. Po ní by mohla otevřít v roce 2025.
Obnova Měnínské brány v Brně: město má projektanta, návrh vyjde na milion a půl

Žabovřeské louky se stávají vyhledávaným místem pro procházky dětí z mateřských školek, výlety školáků i pro rodiny a důchodce.

V této lokalitě chtějí zástupci klubu vybudovat dvě fotbalová hřiště. „To bohužel ještě nějakou chvíli potrvá, protože je potřeba vykoupit pozemky, aby se území zcelilo. Tato lokalita je však jediná možná, kde mohou nová sportoviště vzniknout. Navíc je jen zhruba dva kilometry od hřiště u Fanderlíkovy ulice, které současně využíváme,” zmínil Crhan.

Lakýrníci v ústředních dílnách brněnského dopravního podniku v Medlánkách.
Studenti na praxi: Dopravní podnik v Brně si vychovává své lakýrníky, podívejte

Kromě travnatých hřišť by zástupci klubu přivítali ještě sportoviště s umělou trávou. „Přes zimu proto musíme pro mladé hráče pronajímat tělocvičny, což je drahé. Platíme zhruba půl milionu korun ročně,” doplnil Crhan.

Současné hřiště klub vytěžuje na maximum. „S novými sportovišti bychom mohli nabízet například příměstské tábory a naplnit tak celé prázdniny. Nebo založit dívčí kopanou, která je nyní populární,” plánoval Crhan.