Nová místa pro sportovní aktivity dětí i dospělých vznikla podél vycházkové trasy na hraně starého fotbalového hřiště. „Kromě lanových nebo workoutových prvků tu je nově třeba i hřiště pro pétanque a část starého fotbalového hřiště jsme přebudovali na pump track,“ popsal radní pro oblast participace Filip Chvátal.

Areál si našel oblibu i u místních. „V Bosonohách nemáme mnoho možností, kde trávit čas s dětmi, proto jsme tuto zónu velmi uvítali. Nejvíce se nám líbí pumptrack, hlavně synovi, který se naučil jezdit na kole,“ uvedla například Justina Lidmilová.

V plánu vedení je nadále rozvíjet okolní přírodu. Jedním z cílů je zaměřit se na novou zeleň, vysázení nových stromků a keřů.
Odpočinkový kout v Bosonohách. Vlnu skepse vyřešilo hlasování

Vedení městské části mělo v plánu postavit plochu pro všechny, kteří mají chuť sportovat či relaxovat v přírodě. „Cílem mého projektu bylo vytvořit lesní hřiště, které bude jako místo relaxace a sportovního vyžití sloužit všem věkovým kategoriím včetně penzistů, a to nejen z Bosonoh,“ sdělil navrhovatel projektu a radní Martin Rozmarin.

Projekt přibyl do participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2020. Tehdy pro něj hlasovalo tři tisíce lidí. Celkové náklady činily přes tři miliony korun.