Nový objekt rozšíří tréninkové prostory ve městě. Se sousední, starou halou bude spojený pochozí odpočinkovou terasou. Vedle ní už stojí i další, velká hala. „Nový prostor výrazně zprofesionalizuje její zázemí, v níž se konají velké mezinárodní závody. Sportovci tam mohou trénovat i v době trvání závodů," uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík.

Sportovní část haly dostane rozměry zhruba padesát na třicet metrů, po vzoru ploch na florbal a házenou. „Hala bude disponovat i tribunami až pro 250 diváků. Mají se tam kromě tréninků konat i zápasy, hlavně ve florbalu, volejbalu, házené, futsalu a basketbalu.

Třetí hala ve sportovním areálu Vodova v brněnském Králově Poli.
Třetí hala ve sportovním areálu Vodova: na tréninky ji ocení hlavně mládež

Brněnské sportovní kluby, s nimiž zástupci města celý projekt konzultovali, získají díky hale větší kapacity pro tréninky, hlavně pro mládež. „Plocha haly půjde rozdělit až na tři hřiště a takto pojme i šedesát malých sportovců zároveň," doplnil brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý.

Šatny, kanceláře i bufet

Výstavba má zabrat rok a půl od té doby, kdy představitelé města vyberou zhotovitele. Dokončení předpokládají na konci příštího roku. Pro projekt si plánují požádat u Národní sportovní agentury o dotaci, která se může vyšplhat až na padesát procent celkových nákladů, jež činí sto milionů korun.

Součástí stavby jsou nové přípojky a také úprava areálového osvětlení. Venku vzniknou nové zpevněné cesty a třiatřicet parkovacích míst. Uvnitř stavby budou šatny sportovců, skladové prostory sportovního náčiní a vybavení, administrativní zázemí, vstupní recepce i bufet.

Karel Abraham
Abraham o smrti Gureckého: Je mi to strašně líto, těšil jsem se, co předvede

Ve dvou současných halách se střídají hlavně basketbalisté, volejbalisté a házenkáři. Využívají je také florbalisté či futsalisté. V novější, velké hale se mohou konat koncerty, kulturní a společenské akce. Starší, která je kapacitně menší, může kromě sportovních událostí přivítat i mimosportovní.

Oba současné objekty má ve správě městská firma Starez-Sport starající se o městská sportoviště. Bude i provozovatelem nové haly.